Z wizytą w Arezzo. Skarby Toskanii

To jedno z ciekawszych miast, na teren którego z pewnością warto się wybrać przynajmniej raz w życiu. Podobnie jak cała Toskania, tak i Arezzo jest ważnym punktem dla każdego miłośnika sztuki oraz fresków. To miasto przyciąga ciekawą zabudową oraz średniowiecznym charakterem, a spacer po jego terenie to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika toskańskiej atmosfery. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w czasie wycieczki po tym mieście?

Co zobaczyć w Arezzo?

Arezzo to miasto, którego zwiedzenie sprawia największą przyjemność miłośnikom sztuki średniowiecznej i renesansowej. Historyczne uliczki oraz wspaniałe place miejskie same w sobie są nie lada atrakcją, a możliwość zwiedzenia tutejszych zabytków pozwala tu każdemu spędzić czas w ciekawy i pouczający zarazem sposób. to miasto, będące początkowo etruską osadą, ma się czym pochwalić.

Kościół św. Franciszka

Jednym z najważniejszych zabytków jest tu średniowieczny kościół św. Franciszka, wzniesiony w XIV wieku w stylu gotyckim. Jego wnętrze może zaskoczyć wspaniałym wystrojem, przy czym największym zainteresowaniem cieszą się tutejsze freski.

Tworzą one wspaniały cykl, którego głównym tematem jest „Legenda o Krzyżu Świętym”. To właśnie od wizyty w tym kościele większość turystów rozpoczyna swe wycieczki po mieście, to w jego wnętrzu miłośnicy sztuki spędzają najwięcej czasu.

Inne skarby architektury

Nie brak i na terenie miasta ciekawych przykładów świeckiej architektury. Tym najcenniejszym jest wzniesiony przy głównym placu miasta pałac Fraternita dei Laici. Powstał on w XV stuleciu, a do dziś jego największa ozdobą są gotyckie rzeźby umieszczone w lunetach oraz utrzymane w tym samym stylu drzwi.

W czasie spaceru po mieście warto też zwrócić uwagę na dom, w których narodził się Petrarka – jeden z najsłynniejszych i najważniejszych obywateli miasta. Uwagę przyciąga również zamek Medyceuszy, przypominający o władającym niegdyś tym miastem rodzie.

Czy warto jechać do Toskanii?

Wycieczki po tak pięknej krainie, jaką jest Toskania, mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. W miastach tego regionu nie brak wspaniałych dzieł sztuki oraz budowli, które zachwycają swym niezwykłym pięknem. W takich miastach, jakim jest m. in. Arezzo, odkrywanie sztuki oraz historii państwa włoskiego staje się doświadczeniem przyjemnym i atrakcyjnym dla każdego.

donadmin